Salon MIRATREND Powstał 7 lipca 2007 roku w Opolu. Rok 2009 i 2010 był przełomowy dla salonu, gdyż związana z tym była zmiana miejsca i imagu. 

Założycielem jest Mirosław Golański, stąd nazwa firmy "MIRATREND." Na przełomie 2000/2003 roku Mirosław Golański rozpoczął pracę w zawodzie fryzjer, szerząc w ten sposób swoje zainteresowania i pasję. Mirosław Golański uczestniczy w pokazach i szkoleniach organizowanych nie tylko w salonie, ale często są to szkolenia wyjazdowe: w Krakowie, we Wrocławiu, Kudowie Zdrój czy Warszawie, a także w Pradze, Chorwacji. "7 lat w zawodzie. Każdą swoją klientkę traktuję indywidualnie. Moja praca jest moją pasją; największą satysfakcję mam wtedy, gdy tworzę niepowtarzalny efekt, a każda osoba wychodzi inna niż wszystkie. Fryzjerem jestem z powołania. Odkąd pamiętam chciałem nim być. Nie ma artyzmu bez rzemiosła” te słowa stały się moim mottem. Bez doświadczenia nie byłbym tym, kim jestem, dlatego ciągle się kształcę, szukam nowych form fascynacji i inspiracji”M.Golański.

Pracujemy na ekskluzywnej marce WELLA oraz PAUL MICHEL, dzięki czemu możemy zaproponować Państwu usługi na najwyższym poziomie. Salon Miratrend brał udział: w akcji Pomocy Dzieciom, w sponsoringu festynów, w promocji salonu w Dzień Kobiet-rozdając karnety.